Aktualności, Branża HR

4 trendy nowoczesnego HRu

Nie ma wątpliwości, że nowe technologie mają ogromne znaczenie we wszystkich niemal dziedzinach naszego życia. Nie inaczej jest oczywiście w biznesie. Użycie najnowszych rozwiązań pomagać ma w planowaniu procesów biznesowych, ocenie wykorzystania poszczególnych zasobów czy wreszcie obniżeniu kosztów. Polegające na wzroście udziału nowoczesnych technologii zmiany nie ominą też działów HR. Które z nich najbardziej zmienią ich pracę w krótkiej perspektywnie?

 1. Nowe technologieUrządzenia mobilne

Z danych dostarczonych przez Gartnera wynika, że w zeszłym roku na całym świecie sprzedano niemal półtora miliarda smartfonów. Dodając do tego jeszcze nieco ponad dwieście milionów tabletów wyraźnie widać, że rynek urządzeń mobilnych wciąż rośnie. Nic więc dziwnego, że uważa się, że będą miały one zasadnicze znaczenie dla zmiany organizacji pracy w działa zasobów ludzkich. Umożliwiają one przecież dostęp do systemów informatycznych z dowolnego miejsca w dowolnym czasie.

 1. Automatyzacja procesów HR

Drugą kwestią, na którą zwracają uwagę specjaliści jest to, że w najbliższym czasie rosnąć będzie stopień automatyzacji procesów HRowych. Dzięki temu część zadań znajdujących się obecnie w obrębie działalności działów zasobów ludzkich przejdzie pod obsługę samych pracowników. Na rynku już teraz obecne programy pozwalające zautomatyzować rutynowe działania HRowe, takie jak obsługa wniosków urlopowych.

 1. Technologie chmurowe

Spore znaczenie będzie miał również rozwój technologii chmurowych. Umożliwiają one rezygnację z kosztownych działów IT i umożliwiają łatwy dostęp do danych z każdego miejsca na kuli ziemskiej.

 1. Big Data

Już teraz trudno jest sobie wyobrazić nowoczesne przedsiębiorstwo, które nie korzysta z analizy Big Data. Wdrożenie rozwiązań z tym związanych w działach HR może pomóc przede wszystkim w optymalizacji kosztów związanych z rekrutacją pracowników. Dzięki analizie ogromnego zbioru danych można bowiem z góry określić cechy pracownika, który dawać będzie szansę na długoletnie zatrudnienie. Big Data może też pomóc we właściwym przygotowaniu oferty szkoleniowej dla pracowników.

Share this Story
 • Nowe technologie
  Aktualności Branża HR

  4 trendy nowoczesnego HRu

  Nie ma wątpliwości, że nowe technologie mają ogromne znaczenie we wszystkich niemal dziedzinach naszego życia. Nie inaczej jest oczywiście w biznesie. ...
Load More Related Articles
Load More By Michał Kaleta
Load More In Aktualności

Check Also

Indywidualizacja rozwoju zawodowego kluczem do sukcesu działu HR

Jednym z najważniejszych czynników motywujących pracownika jest stworzenie ...