Aktualności, Kwalifikacje międzynarodowe

Diploma in Global Business Services od CIMA i THe Hackett Group

CIMA (The Chartered Institute of Management Accountants) we współpracy z The Hackett Group ogłosili powstanie nowego certyfikatu Diploma in Global Business Services (DGBS). W zamyśle ma być to środkowy poziom „wtajemniczenia” w programie Certified GBS Professionals (CGBSP), skierowanym głównie do specjalistów z zakresu nowoczesnych usług dla biznesu.

Diploma in Global Business ServicesDGBS stworzono z myślą o team leaderach, managerach i pozostałych specjalistach z branży nowoczesnych usług dla biznesu. Obejmuje on szkolenia z zakresu finansów, HR, zaopatrzenia, a także IT. DGBC uzupełnia dotychczasową ofertę CGBSP, tj. Advanced Diploma, który skierowany jest do liderów i wyższej kadry kierowniczej przedsiębiorstw działających w sektorze Global Business Services, i Certificate in GBS, skierowany do pracowników dopiero rozpoczynających karierę w tej branży.

Obecnie z Certified GBS Professionals korzysta już ponad 150 organizacji z niemal 30 krajów na całym świecie, oferując swoim pracownikom certyfikację w zakresie nowoczesnych usług dla biznesu. Podstawą stworzenia programu były doświadczenia The Hackett Group związane ze strategiami i ich wdrożeniami w największych organizacjach międzynarodowych. Dzięki temu udało się stworzyć kompletne sylabusy, które pozwalają na szkolenie pracowników tej branży na wszystkich szczeblach kariery zawodowej.

Co istotne program korzysta z platformy e-learningowej, dzięki czemu każdy kursant może podejmować naukę samodzielnie w domu. Po rozpoczęciu programu zobowiązany jest on jednak do ukończenia całego szkolenia w terminie od trzech do czterech miesięcy od jego rozpoczęcia. Pozwalające uzyska certyfikat egzaminy można zdać w jednym z ponad 5,5 tys. centrów na całym świecie. Dzięki temu zachowany został najwyższy profesjonalizm nadzoru zapewniający wysoki poziom zabezpieczenia testu końcowego.

Wszyscy uczestnicy programów CGBSP mogą też korzystać z internetowego centrum wiedzy. Dzięki niemu mają oni dostęp do materiałów edukacyjnych takich jak: studia przypadków, ramowe opracowania i formularze postępu przygotowane przez The Hackett Group i CIMA, a także inne organizacje.

Raport The Hackett Group pokazuje, że rozwijanie kompetencji w sektorze Global Business Services przynosi wymierne korzyści. Wynika z niego, że światowej klasy firmy tej branży generują większe aż o 15% oszczędności w ramach planu bazowego, co pozwala w efekcie oszczędzić nawet ponad 40% więcej w ujęciu rocznym.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Michał Kaleta
Load More In Aktualności

Check Also

Indywidualizacja rozwoju zawodowego kluczem do sukcesu działu HR

Jednym z najważniejszych czynników motywujących pracownika jest stworzenie ...