Aktualności, Szkolenia biznesowe, Szkolenia dla wszystkich

Jak rozliczyć PIT? Szkolenia dla płatników

PITZe Skarbówką nie ma żartów. Dla wielu przedsiębiorców rozliczanie się z działalności gospodarczej to czarna magia. Dlatego warto wybrać się na szkolenie, na którym eksperci w przystępny sposób zapoznają nas z aspektami prawnymi i pomogą wypełnić dokumentację podatkową.

Początek roku to trudny okres dla przedsiębiorców, także dlatego że muszą oni wypełniać niekiedy skomplikowaną dokumentację i rozliczać się z urzędami skarbowymi. Ostatnie deklaracje podatkowe należy złożyć do 30 kwietnia. Jeśli ktoś ma problemy z poprawnym rozliczeniem swojej działalności za 2014 rok, może udać się do właściwego urzędu skarbowego, w którym pracownicy powinni udzielić mu fachowych porad. Skarbówki w całej Polsce organizują szkolenia dotyczące zasad wypełniania deklaracji podatkowych, zasad korzystania z ulg i odliczeń, a także zaznajamiające z możliwymi formami złożenia takich dokumentów. E-deklaracje sto oszczędność czasu i łatwy sposób na złożenie PIT-a, jednak nie każdy potrafi wypełnić elektroniczną deklarację.

Trwa ogólnopolska akcja „Szybki Pit”, w ramach której urzędy skarbowe organizują spotkania, szkolenia i dni otwarte oddziałów skarbówki. Pracownicy urzędów będą informowali m.in. w jaki sposób złożyć e-deklarację. Nie trzeba nawet odwiedzać urzędu – wystarczy udać się do galerii handlowej. W weekend od 13 do 15 marca urzędnicy podatkowi będą dyżurować w największych galeriach handlowych w całej Polsce. Pracownicy fiskusa będą do dyspozycji podatników przez trzy dni od godziny 12 do 18. Pomoc ekspertów jest zupełnie darmowa – wystarczy zabrać ze sobą potrzebne do wypełnienia deklaracji dokumenty. Lista miejsc objętych akcją oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie „Szybki Pit”

Zamiast więc korzystać z usług biur rachunkowych, lepiej zaoszczędzić i wybrać się do urzędu lub galerii handlowej, by skorzystać z fachowej pomocy.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Krzysztof Zasada
Load More In Aktualności

Check Also

Czysta gra w HR: Konferencja tylko dla praktyków

Konferencja Fair HR będzie poświęcona dobrym praktykom współpracy ...