Aktualności, Baza wiedzy

Jesteś marką! Personal branding na rynku pracy

Pojęcie marki dobrze znamy ze świata biznesu. Każda firma jest bowiem jednocześnie marką – dbającą lub nie o swój wizerunek. Na rynku pracy coraz częściej funkcjonuje jednak również pojęcie marki osobistej. Potencjalnym pracownikom zależy przecież na tym, by zrobić dobre wrażenie na pracodawcy i zdobyć wymarzoną posadę. Markę osobistą możemy także wypracować niezależnie od pracy, w życiu prywatnym – jednak tym, co nas dziś interesuje, jest właśnie ta pierwsza dziedzina. Jak podwładny lub kandydat może wypracować swoją własną markę?

Specjalista ds. HR“Personal branding – odkryj swoją markę osobistą”

Na to pytanie, podczas szkolenia “Personal branding – odkryj swoją markę osobistą”, odpowie Dagmara Pakulska, specjalista ds. HR, szkoleniowiec oraz doświadczony marketer. Dzięki temu, że w swym życiu zawodowym łączy ona dwa obszary – marketingu i zarządzania zasobami ludzkimi, Dagmara Pakulska posiada dużą wiedzę na temat tego, czym tak właściwie jest marka osobista (i dlaczego warto ją wypracować). Uczestnicy szkolenia dowiedzą się, na czym polega tzw. personal branding oraz jakie wartości trzeba zachować, by móc powiedzieć, że ma się “dobrą markę osobistą”. Osoby biorące udział w warsztatach poznają także sposoby na wypromowanie marki osobistej w mediach społecznościowych w kontekście rynku pracy (by stać się cenionym ekspertem w swojej branży). Wiedza teoretyczna zostanie uzupełniona przez studia przypadków omawiających dobre i złe praktyki we wspomnianym obszarze. Szkolenie odbędzie się 10 lipca we wrocławskim Idea Hub.

Optymizm i zaangażowanie

Udział w powyższych warsztatach jest tylko jednym z wielu sposobów na zrozumienie, jak ważna jest marka osobista i postawienie pierwszych kroków ku jej budowaniu. Tym, co możemy zrobić jako pracownicy – nieważne, czy jesteśmy ekspertami, czy dopiero zaczynamy swoją karierę – jest przede wszystkim nauczenie się pozytywnego myślenia, by zarażać optymizmem, a także wykazywanie ogromnego zaangażowania we wszystkim, co dotyczy naszej pracy. To na pewno sprawi, że będziemy bardziej doceniani nie tylko jako pracownicy, ale także po prostu jako ludzie.

Share this Story
  • Specjalista ds. HR
    Aktualności Baza wiedzy

    Jesteś marką! Personal branding na rynku pracy

    Pojęcie marki dobrze znamy ze świata biznesu. Każda firma jest bowiem jednocześnie marką – dbającą lub nie o swój wizerunek. Na ...
Load More Related Articles
Load More By Marzena Zarembska
Load More In Aktualności

Check Also

Nawet 80% dofinansowania na rozwój dla firm ze Śląska!

Podmiotowy System Finansowania (PSF) usług rozwojowych zaczął funkcjonować ...