Aktualności, Szkolenia zamknięte

Sieć sklepów przeznaczy miliony złotych na szkolenia

LidlZ roku na rok spółka Lidl Polska, właściciel popularnych dyskontów spożywczych, przeznacza na szkolenie coraz więcej pieniędzy. W tym roku będzie to aż 20 mln złotych, a ze szkoleń skorzysta 10 tys. pracowników.

Lidl ma w Polsce ok. 550 sklepów i jest to jeden z najpopularniejszych tego typu dyskontów spożywczych. Spółka wie, jak zadbać o swoich pracowników, dlatego co roku na szkolenia wysyłanych jest tysiące osób. Programy dokształcające dotyczą nie tylko procedur stosowanych w sklepach, ale należą do nich także kursy językowe, szkolenia z obsługi klientów w ramach cykle „Uprzejmość” oraz szkolenia dla managerów i zastępców kierowników w Akademii Zarządzania.

Wyszkolą sobie kadrę

W 2013 roku Lidl przeznaczył na szkolenia 15 mln zł, a rok później 17. Warto zaznaczyć, że fundusze szkoleniowe pochodzą wyłącznie ze środków własnych Lidla. W tym roku z budżetu spółka przeznaczy 20 mln zł na podnoszenie kompetencji pracowników. Program zajęć obejmie 10 tys. zatrudnionych w Lidlu osób, z czego ponad połowa, bo aż 550 pracowników, to kierownicy sklepów. Kilka milionów z budżetu szkoleniowego zostanie przeznaczonych właśnie na program „Więcej niż kierownik”. Kurs dla przyszłych managerów ma potrwać ok. roku i obejmie takie zagadnienia jak: obsługa klientów, zatowarowanie sklepu i obsługa systemu kasowego oraz zakres kompetencji miękkich potrzebnych podczas zarządzania zespołem (narzędzia motywacyjne, oddelegowanie odpowiedzialności etc.).

Szkolenie to początek

Kierownicy sklepów, którzy przejdą pozytywnie program szkoleniowy zostaną managerami. Oprócz nowych obowiązków kadra zarządzająca otrzyma samochód służbowy: nowy model Skody Fabii o wartości 75 tys. zł. Lidl chce w ten sposób wyszkolić własną kadrę, która będzie dbała o dobro firmy oraz większe przychody. Jak na razie polityka kadrowa przynosi efekty, gdyż do obecnie zatrudnionych 14 tys. pracowników dołączy ok. 1000. Nowi pracownicy zostaną przydzieleni do dopiero otwieranych sklepów oraz do już istniejących.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Jan Dębicki
Load More In Aktualności

Check Also

Szkolenie coachingowe usprawni pracę działu HR!

Coaching to forma szkolenia, dzięki której Twoi pracownicy ...