Aktualności, Branża HR, Szkolenia dla wszystkich

XV Forum Edukacyjne dla MSP, czyli praca nad rozwojem

forumJuż 9 czerwca na Stadionie Narodowym odbędzie się XV Forum Edukacyjne Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Organizatorzy spotkania pragną w ten sposób zwrócić uwagę na problem rozwoju pracowników w małych firmach.

Rozwój palącą potrzebą

Jak wynika z badań “Bilans Kapitału Ludzkiego”, przeprowadzonych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Uniwersytetem Jagiellońskim, w rozwój i szkolenie pracowników inwestuje aż 72% pracodawców. Niestety, mikroprzedsiębiorstwa są wśród nich mniejszością. Tymczasem rozwijanie kompetencji u pracowników ma niebagatelny wpływ na efektywność ich pracy, co bezpośrednio przekłada się na dobro firmy. Widać to wyraźnie w wynikach badań: w grupie stagnacyjnej tylko 50% pracodawców dbało o rozwój pracowników, a w grupie firm silnie rozwijających się, zaangażowanych w szkolenia było aż 80% przedsiębiorstw. Niestety, do podnoszenia kompetencji u pracowników, przedsiębiorcy nadal w większości używają mało skutecznych metod (takich, jak np. “model sita”). Do personalizacji planów rozwoju i dokonywania systematycznej oceny kompetencji przyznaje się jedynie 24% pracodawców.

“To się opłaca!”

Jak więc sprawić, by rozwój pracowników w firmie stał się bardziej efektywny? Na to i inne pytania odpowiedź znajdziemy na XV Forum Edukacyjnym Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Impreza odbywać się będzie pod hasłem “Rozwój pracowników – to się opłaca!”. Uczestnicy będą mieli okazję do wysłuchania aż 30 doświadczonych prelegentów, na co dzień zajmujących się biznesem, będą mogli także wybierać spośród 4 ścieżek tematycznych. Wydarzenie odbędzie się już 9 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Program szkolenia

Pierwszy dzień Forum rozpocznie się sesją networkingową (oczywiście po pysznej porannej kawie), po czym trenerzy poprowadzą trzy warsztaty na temat zarządzania zasobami ludzkimi w MSP (praca nad stylem zarządzania, budowanie efektywnych zespołów, źródła sukcesu firmy itd). Drugi dzień zacznie się od sesji plenarnej, podczas której odbędzie się dyskusja na temat rzeczywistych możliwości współpracy biznesu z edukacją w obszarze kształcenia przyszłych pracowników. Uczestnicy będą mieli też okazję wziąć udział w inspirujących rozmowach z prezesami firm objętych wsparciem PARP – Bartkiem Leśniewskim i Olafem Makiewiczem.

Wśród czterech ścieżek tematycznych, uczestnicy znajdą:

  1. Zarządzanie różnorodnością (ścieżka objęta patronatem Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej) – głównym tematem będzie efektywna rekrutacja pracowników 50+ i praca z niepełnosprawnymi
  2. Rozwój kapitału ludzkiego w MSP – warsztaty prowadzone przez trenerów PIFS
  3. Rozwój kwalifikacji pracowników poza salą szkoleniową – zajęcia z Klaudią Tolman, Renatą Wiśniewską oraz Piotrem Maczugą
  4. Dobre praktyki w przygotowywaniu firm do realiów rynku pracy 2020, a także kim jest interim manager i o postrzeganiu zmian w organizacji

Udział w Forum jest bezpłatny, warunkiem uczestnictwa jest jednak wcześniejsze zarejestrowanie się na stronie: http://forummsp.parp.gov.pl/rejestracja/rejestracja.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Jan Dębicki
Load More In Aktualności

Check Also

Szkolenie coachingowe usprawni pracę działu HR!

Coaching to forma szkolenia, dzięki której Twoi pracownicy ...