Szkolenia biznesowe

Informatyka w biznesie – studia dla pracowników idealnych

Źródło: https://pixabay.com

Źródło: https://pixabay.com

Dane szacunkowe wskazują, że branża technologii informatycznych zatrudnia już ponad 340 000 osób w Polsce. Choć sama ta liczba może przyprawić o zawrót głowy, należy dodatkowo wziąć pod uwagę, że popyt na tego rodzaju usługi wciąż rośnie z uwagi na coraz nowsze zastosowania technologii. Pomimo tego, że na rynku pracy jest wiele osób z wykształceniem informatycznym, które są aktywne zawodowo, niektórzy pracodawcy nie są do końca przekonani do ich umiejętności i wartości samego dyplomu. Jednocześnie, jasno precyzują swoje oczekiwania w sferze zawodowych kompetencji przyszłych kandydatów do pracy. Najbardziej pożądani pracownicy to ci, którzy potrafią rozwiązywać abstrakcyjne problemy, posiadają dobrą znajomość narzędzi informatycznych i są gotowi sprostać wyzwaniu pracy w obszarze nowych technologii. Dlatego też, wybierając studia pod kątem przyszłej kariery zawodowej w branży technologii informatycznej, warto zdecydować się na takie, które pozwolą wspomniane cechy przyswoić i ugruntować. Studia I stopnia na kierunku Informatyka w biznesie, wykładanym na uczelniach WSB, stwarzają taką możliwość i otwierają przed studentami nowe perspektywy, zarówno w aspekcie przekazywanej wiedzy, jak i różnych opcji zawodowych, które czekają na nich po ukończeniu edukacji w wybranym obszarze.

Dlaczego Wyższe Szkoły Bankowe

Uczelnie WSB doskonale rozumieją potrzebę kształcenia praktycznego, które sprawia, że przyswojona podczas studiów wiedza jest w pełni weryfikowalna i odpowiada potrzebom rynku. Z tego powodu wszystkie zajęcia, w tym te na kierunku Informatyka w biznesie, prowadzone są przez wykładowców – praktyków, ekspertów w swojej dziedzinie, którzy dostosowują rodzaj przekazywanej wiedzy do aktualnych potrzeb rynku pracy, sprawiając, że absolwenci studiów są doskonale przygotowani do zawodowych wyzwań i oczekiwań przyszłych pracodawców. Zdobyte na studiach wykształcenie ma charakter interdyscyplinarny: oprócz niezbędnych umiejętności programowania, daje studentom niezbędne podstawy do zrozumienia procesów i wymagań biznesowych, wspartych niezbędną wiedzą z zakresu nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Zakres studiów obejmuje, między innymi, przyswojenie tak pożądanych umiejętności z zakresu zarządzania, ekonomii, informatyki oraz obszarów komplementarnych.

Spodziewane korzyści

Choć od lat zawód informatyka utrzymuje się w czołówce najbardziej pożądanych zawodów na ryku pracy, wymagania względem specjalistów znacznie ewoluowały z czasem. Kierunek Informatyka w biznesie został stworzony właśnie po to, by tym wymaganiom sprostać. Studia stanowią precyzyjną odpowiedź na potrzeby firm wdrażających nowoczesne aplikacje internetowe w biznesie, które potrzebują wykwalifikowanej kadry do szkoleń w zakresie ich obsługi. Specjalistom przyjdzie zmierzyć się w przyszłej pracy z projektowaniem i administracją baz danych, systemów informatycznych i e-biznesowych, a także obsługą systemów typu ERP/CRM. Posiadając aktualną wiedzę z dziedziny zapotrzebowania na rynku pracy, eksperci zatrudnieni w placówkach WSB realizują spójny program edukacji, który pozwala studentom posiąść wiedzę adekwatną do rosnących oczekiwań przyszłych pracodawców w dużych firmach, nie tylko lokalnie, ale także na globalnym rynku pracy.

Sprawdź ofertę studiów informatycznych na WSB.

Share this Story
Load More Related Articles
Load More By Krzysztof Zasada
Load More In Szkolenia biznesowe

Check Also

Czysta gra w HR: Konferencja tylko dla praktyków

Konferencja Fair HR będzie poświęcona dobrym praktykom współpracy ...