Branża HR, Szkolenia dla wszystkich

Szkolenia na miarę potrzeb

szkoleniaCzynnikiem, który najbardziej decyduje o popularności danego rodzaju szkoleń, są aktualne potrzeby przedsiębiorstw. W zależności od etapu rozwoju danej firmy, rozwiązane muszą zostać odmienne problemy.

Bardzo istotna jest również sytuacja finansowa przedsiębiorstwa, czyli to, na jakie szkolenie firma może sobie w danym momencie pozwolić. Duży wpływ na zapotrzebowanie szkoleniowe ma także sytuacja ekonomiczna i gospodarcza w kraju.

Szkolenia barometrem gospodarki

W latach kryzysu, do najbardziej poszukiwanych szkoleń w Polsce należały kursy z zakresu windykacji. Uczestniczyli w nich szczególnie ci pracownicy, którzy napotykali problemy podczas ściągania długów lub chcieli poznać bardziej efektywne metody. Obecnie zapotrzebowanie na tego rodzaju szkolenia znacznie się zmniejszyło, co stanowi doskonałe odzwierciedlenie polskiej sytuacji gospodarczej.

Przedsiębiorcy chcą szkolić

Gdy wyczerpała się pula środków unijnych na szkolenia na lata 2007-2013, eksperci obawiali się o kondycję rynku szkoleniowego. Okazało się jednak, że w okresie przejściowym (przed uruchomieniem szkoleń ze środków na lata 2014-2020), przedsiębiorcy zamiast zrezygnować ze szkoleń, kierowali się w stronę ofert komercyjnych. Prawdopodobnie świadczy to o rosnącej dojrzałości polskiego rynku oraz zwiększającej się świadomości pracodawców, jak ważne jest merytoryczne przygotowanie pracowników.

Czas na rozwój kompetencji “miękkich”

Coraz bardziej popularne stają się obecnie szkolenia z tzw. kompetencji “miękkich”. Techniczne umiejętności oczywiście nadal są potrzebne, pracodawcy zaczynają jednak kłaść większy nacisk na kompetencje takie jak komunikatywność, umiejętność radzenia sobie ze stresem itd.

Share this Story
  • szkolenia
    Branża HR Szkolenia dla wszystkich

    Szkolenia na miarę potrzeb

    Czynnikiem, który najbardziej decyduje o popularności danego rodzaju szkoleń, są aktualne potrzeby przedsiębiorstw. W zależności od etapu rozwoju danej firmy, rozwiązane ...
Load More Related Articles
Load More By Krzysztof Zasada
Load More In Branża HR

Check Also

Czysta gra w HR: Konferencja tylko dla praktyków

Konferencja Fair HR będzie poświęcona dobrym praktykom współpracy ...