Szkolenia HR

Szkolenia HR 2019

Jakie są szkolenia HR w 2019 roku? Jeszcze kilkanaście lat temu, takie pojęcie jak HR niewiele komukolwiek mówiło, a firmy operowały raczej terminem zasobów ludzkich. Jednak w ciągu kilku ostatnich lat nastąpił rozwój branży, w którą inwestują wszyscy przedsiębiorcy chcący działać w nowoczesny i dynamiczny sposób.  Stawiają więc na szkolenia HR i dostrzegają konieczność udziału pracowników w kursach zawodowych. 

Kursy HR – dlaczego są potrzebne?

Wielu pracodawców i pracowników w dalszym ciągu zadaje sobie pytanie – co to jest szkolenie HR, a nawet czym jest sam HR? Branża ta pojawiła się w Polsce wraz z ekspansją firm z Europy Zachodniej. Zarówno zagraniczni przedsiębiorcy inwestujący na naszym rynku, jak i rodzime firmy zauważyły potrzebę ciągłego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy pracowników. Od tego czasu stale organizowane są konferencje, kursy i szkolenia HR. Przynoszą one korzyść nie tylko samym firmom, ale są też szansą na poszerzenie wiedzy i umiejętności dla pracowników tej branży. Jest to tym bardziej istotne, że dział HR nie zajmuje się jedynie rekrutacją i kwestiami kadrowymi ale też urlopami, płacami, niektórymi obowiązkami administracyjnymi, a nawet dbaniem o dobrą atmosferę  w zespole, a więc problematyką tzw. miękkiego HR i zakresu wiedzy HR BP.

Szkolenia HR BP, czyli HR nie tylko „twardy”

Jeśli chcemy poprawy relacji zarządu, dobrej współpracy z partnerami i przedstawicielami innych działów ale też budowania trwałej i efektywnej współpracy w firmie należy postawić na kursy i szkolenia z zakresu HR Business Partner, które pozwolą na pozyskanie wiedzy o tym, jak łączyć cele biznesowe z miękkim HR-em.  Jest to tym bardziej istotne, że wiedza dostępna na szkoleniach HR BP  dawno już przekroczyła progi nie tylko dużych firm i coraz szybciej wkracza do sektora średnich przedsiębiorstw.

Szkolenia HR – opinie. Co dają?

Banalne wydaje się stwierdzenie, że szkolenie HR poszerzy wiedzę pracownika. Udział w konferencji czy kursie, to bowiem szansa na „załapanie kontaktu” z przedstawicielami innych firm, poszerzenie swojego zawodowego CV ale i możliwość nabrania pewności siebie i zyskania nowej energii do pracy. Szkolenia i konferencje HR przynoszą oczywiście korzyści nie tylko pracownikom ale i pracodawcy, który zyskuje w swojej firmie ludzi z większymi kompetencjami i świadomością swojej wiedzy. Skuteczne szkolenie HR podnosi więc jakość pracy w firmie a w szerszej perspektywie pozwala na budowanie lepszego i bardziej nastawionego na rezultat zespołu. Dodatkowo daje wiedzę niezbędną w procesie zarządzania czasem i budowania indywidualnej metodyki zarządzania. Poszerza też wiedzę z zakresu optymalizacji wyników i budowania marki pracodawcy.

Szkolenia HR online

Oczywiście w dzisiejszych czasach przeprowadzenie szkolenia czy konferencji HR nie wymaga już organizacji całego wyjazdu dla pracownika, czy wysyłania go na kurs do firmy szkoleniowej. Wiele ofert, to po prostu szkolenia HR online prowadzone na platformach szkoleniowych, które w niczym nie ustępują tym tradycyjnym, dając przy tym zarówno pracodawcy jak i pracownikowi większą swobodę, a wiele z nich jest szkoleniami bezpłatnymi.

Kursy HR dla każdego

Uczestnicy kursów zawodowych i szkoleń HR, to nie tylko pracownicy odpowiedzialni za ten konkretny dział ale też managerowie pracujący w danej organizacji. Na kursy HR powinni wybrać się również dyrektorzy czy managerowie wyższego szczebla oraz właściciele średnich i małych firm, których struktura nie jest zbyt rozbudowana i często to oni zmuszeni są pełnić rolę HR-owca.

Czy szkolenia i kursy HR się opłacają?

Odpowiedź na to pytanie jest oczywista. Dla pracowników bardzo ważna jest atmosfera i to, żeby byli doceniani. Dzięki temu pozostaną dłużej w jednej firmie i będą uzyskiwać naprawdę dobre wyniki, co z kolei jest istotne dla pracodawcy. Warto więc zainwestować w kursy rekrutacyjne, szkolenia i konferencje HR czy HR Business Partner. Ich obecna oferta jest niezwykle rozwinięta i stale się poszerza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *